katedra
Katedra tanečnej tvorby

pôsobenie, funkcia
prodekan pre študijný proces HTF VŠMU

vzdelanie
Vysoká škola múzických umení v Bratislave

umelecký profil
Narodil sa v Humennom. V sezóne 1979/1980 bol členom Ukrajinského národného divadla. Po absolvovaní základnej služby vo Vojenskom umeleckom súbore nastúpil do Slovenského národného divadla. Člen a potom sólista baletu SND (1982-1990) stvárnil postavy a tanečné role v baletoch: Labutie jazero ( pas de trois) Otello( Cassio)(Brabantio), Revizor (Mešťanosta), Večný Orfeus (Hades), Špalíček (Černokňažník), Netopier (Gabriel), Carmen ( Escamilio), Zázračný Mandarín (Pasák), Dafnis a Chloe (Dorkon)…a v operach+: Faust a Margaréta, Carmen,Rusalka. V rokoch (1990 – 1999) bol angažovaný v balete Wiener Volksoper (Rakúsko) kde vytvoril postavy a tanečné role v baletoch: Aschenbrödel, Coppelia, Der Karneval der Tiere, Bolero, Dance! dance! dance!, Tausendundeine Nacht a v muzikáloch: La cage aux folles, Kiss mi Kate, My fair Lady,…
Účinkoval v operetách: Die Csardasfürstin, Die Fledermaus, Gräfin Mariza, Wiener Blut, Der Zigeunerbaron, Das Land des Lächelns, Zar und Zimmermann, Die Lustige Witwe, Die Zirkusprincessin, Anatevka, Orpheus in der Unterwelt.
V rokoch 1993 a 1995 vystupoval v predstavení Tannhäuser ( Bayreuther Festspiele) v réžií Wolfganga Wagnera a choreografa Ivana Marka.
So súbormi rôznych divadiel počas umeleckej kariéry vystúpil v krajinách ako sú: Japonsko, Čína, Litva, Španielsko, Nórsko, Maďarsko, USA, Slovinsko, Nemecko, Turecko, Bosna a Hercegovina, Rakúsko, Rusko, Taliansko, Švajčiarsko, Južná Kórea, Taiwan. Spolupracoval so STV, ČTV,ORF, ZDF, ARD.
Popri umeleckej práci sa venoval aj pedagogickej činnosť a spolupráci s tanečnými školami. Bol členom skúšobných odborových komisií pre súkromné tanečné školy v Rakúsku.